chl-logo

کتاب مشاوره تحصیلی کنکور

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کدام کتاب مشاوره تحصیلی کنکور خوب است؟

کتاب‌های بسیاری در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور تاکنون به چاپ رسیده است که علاقمندان از آن استفاده می‌کنند. هرکدام از آنها با سر‌فصل‌های مختلف به دنبال انتقال اطلاعات مفید درحوزه برنامه‌ریزی تحصیلی کنکور به علاقمندان و بویژه کنکوری‌ها هستند.

 

چرا کتاب مشاوره تحصیلی کنکور لازم است؟

به عقیده بهترین مشاوران کنکور، زمانی شاگرد کنکوری قادر است که توصیه مشاور کنکور خود را در جلسات خصوصی مشاوره کنکور، به درستی به کار بگیرد که به درک درستی از مکانیسم عمل و اثرگذاری آن رسیده باشد. به عبارت دیگر وقتی تکنیک تست‌زنی یا مدیریت زمان ویژه، اثرگذار و عملیاتی می‌شود که شاگرد بداند این تکنیک چگونه و با چه مکانیسمی وی را قادر خواهد کرد تا تست‌ها را سریع‌تر و با اطمینان بیشتری در زمان مدیریت شده، پاسخ دهد. داشتن کتاب مشاوره کنکور برای کنکوری‌ها، رسیدن به این فهم را سرعت می‌بخشد.

اهمیت دانش مفهومی حتی در مورد شیوه عمل به توصیه‌های مشاوره کنکور نیز از نکات بسیار مهم برای مشاور کنکور برتر شیراز است تا بدین ترتیب مسیر رتبه برتر شدن شاگردان خود را در کنکور ریل گذاری و تسهیل کند.

بنابراین داشتن کتاب مشاوره تحصیلی کنکور در کنار جلسات مشاوره کنکور تلفنی یا حضوری، در حکم مهر تایید بر صحت اجرا و راهنمای جامع شیوه‌های صحیح مطالعه کنکور و برنامه‌ریزی تحصیلی خواهد بود.

 

ویژگی‌های ضروری کتاب مشاوره تحصیلی در حوزه کنکور

این نوع کتاب‌ها باید به نحوی تالیف شوند که شاگرد کنکوری پس از مطالعه، تا حدود زیادی تبدیل به دستیار مشاور تحصیلی خودش شود. به عبارت دیگر باید مفاهیم به صورت شفاف و کاربردی برای خوانندگان تالیف شود.

علاوه بر این، به علت مشغله شاگرد کنکوری در طول سال کنکور، بایستی زمان درونی و کاربردی شدن مطالب و تکنیک‌های تحصیلی، کوتاه شود. متاسفانه عمده کتاب‌های موجود در بازار کتاب مشاوره کنکور، فاقد این ویژگی مهم هستند که با توضیحات پیچیده و غیر کاربردی، صرفا با اصطلاحات پر طمطراق علمی و بی‌کاربرد، سعی در القای حس ناآگاهی از شیوه برنامه‌ریزی کنکور برای خوانندگان دارند.

 

کتاب‌های مشاوره تحصیلی کنکور رایج در کتاب فروشی‌ها

اگر نگاهی اجمالی به کتاب‌های رایج در حوزه مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی تحصیلی بیندازیم، متوجه می‌شویم تقریبا همه آنها مفاهیمی یکسان را ارایه کرده‌اند. ما نام این مفاهیم را “تکنیک‌های مدرسه‌ای” می‌گذاریم که در حقیقت همان راهکارهای ساده و نخ نمایی است که حتی در سطح پایین‌ترین مدارس کشور نیز توسط دبیران معمولی به شاگردان منتقل می‌شود. در حقیقت حامل مزیت جدیدی برای خوانندگان خود نیستند.

مایه ناراحتی موسسات حرفه‌ای مشاور کنکور در کشور است که هنوز این دست کتاب‌ها به طور مثال در حال توصیه سیستم‌های مدیریت زمان دایره و ضربدر در کتاب‌های خود به شاگردان هستند. در حالیکه علم مشاوره تحصیلی و کنکور هر روز در حال پیشرفت است.

 

جدیدترین کتاب مشاوره کنکور و برنامه‌ریزی تحصیلی ایران

شاید شما تصور کنید جز روش‌های “یادگیری مدرسه‌ای” که در کتاب‌های رایج مشاوره تحصیلی و کنکور وجود دارد، روش دیگری برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری نیست. اما باید بدانید وقت آن رسیده از محدوده امن خود خارج شوید و با این واقعیت روبرو شوید که تمام آن شیوه‌های قبلی پیش‌پا‌افتاده مدرسه‌ای، فاجعه‌ای بیش نبودند.

این روزها، بحث “یادگیری چالشی” که اولین بار توسط مهندس حسین‌پور در فضای آموزشی و برنامه‌ریزی تحصیلی کشور مطرح شده است، مورد توجه همه مشاوران برتر کنکور کشور قرار گرفته است. حتی متخصصان علوم اعصاب همچون دکتر مازیار فتحی، این مدل یادگیری را منطبق با مکانیسم یادگیری مغر می‌دانند و در حال استفاده از آن در حوزه‌های یادگیری غیر درسی هستند.

اگر قصد رتبه برتر شدن در کنکور را دارید راهی ندارید جز اینکه با مفهوم نوین “یادگیری چالشی” آشنا شوید. با این روش می توان کل مطالب کنکور را همراه با تست در 5 ماه تمام کرد.

کتاب “یادگیری چالشی“، با به چالش کشیدن تمام تکنیک‌های کلیشه‌ای سابق، دریچه‌ای جدید به روی شاگردان کنکوری و نیز مشاوران کنکور گشوده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

4 دیدگاه دربارهٔ «کتاب مشاوره تحصیلی کنکور»

 1. کاربر سایت

  باسلام و خدا قوت خدمت جناب مهندس حسین پور عزیز
  بنده معلم هستم و مدتی کوتاه است که با روش متفاوت آقای حسین پور اشنا شدم. و کتاب یادگیری چالشی ایشان را تهیه کرده ام.روش ایشان بسیار عالی می باشد.فقط می توانم بگویم که من و پسرم با خواندن این کتاب برای فهمیدن و درک و اجرای این روش تشنه تر شدیم.

  1. آکادمی یادگیری چالشی

   سلام و وقت بخیر
   خوشحالم که کتاب مورد رضایت شما بوده. برای درک بیشتر که فرمودید اگر جایی از کتاب برایتان مفهوم نبود می‌توانید در همین کامنت‌ها بپرسید. حتما پاسخ سوالات در چا‌پ‌های بعدی کتاب گنجانده خواهند شد.

 2. سلام
  میخوام کتاب رو بخرم ولی موقع پرداخت پیام “پذیرنده نامعتبر”میاد
  روش دیگری وجود دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست-نه + = سی-دو

پیمایش به بالا
دسترسی سریع