مشاوره تحصیلی کنکور

برنامه جمع‌بندی کنکور

برنامه جمع بندی کنکور

 

برنامه جمع بندی کنکور برای افراد کنکوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که داشتن برنامه جمع بندی درست و صحیح، در رتبه فرد، تاثیر بسیار زیادی دارد و حتی اگر دانش آموزی چندین بار کتب درسی را مطالعه کرده باشد اما برنامه جمع بندی درستی نداشته باشد، قطعا در کنکور موفق نخواهد شد. در نتیجه داشتن برنامه جمع بندی کنکور فرمول اصلی موفقیت است.  اگر شما هم متقاضی کنکور سراسری هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با ارائه روش های درست و صحیح جمع بندی، بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید


برنامه جمع بندی کنکور چیست؟

دانش آموزان کنکوری از یک الی دو سال قبل، روش جدیدی را برای درس خواندن شروع می کنند، ما در طی 12 سال تحصیل در دوره دبستان، متوسطه اول و ابتدای متوسطه ی دوم، به شیوه ای درس می خوانیم که بیشترین یادگیری در شب امتحان حاصل می شود و در نتیجه نمره ی بهتری نیز کسب می کنیم؛ اما این شیوه ی درس خواندن مناسب کنکور نیست چرا که در یک شب نمیتوان حجم بسیار بالایی از مطالب و انواع موضوعات درسی در طی سال های مختلف را خواند؛ پس در نتیجه فرمول اصلی موفقیت یک دانش آموز کنکوری ، برنامه جمع بندی کنکور است.

 

روش برنامه‌ریزی جمع‌بندی فرمول اصلی موفقیت در کنکور:

باید یک یا دو سال قبل از کنکور، شیوه درس خواندن خود را تغییر دهید و  از روشی استفاده کنید که مطالب درسی را به مدت طولانی در ذهن شما نگه دارد و موضوعات را کاملا مسلط و متوجه شوید تا در جلسه کنکور با ذهنی آشفته از کلی مطلب و موضوعات درسی مواجهه نشوید. در طی دوران مطالعه برای کنکور، داوطلبان علاوه مطالب دروس سال دوازدهم، باید دروس سال های قبل را نیز مطالعه کنند و بر تمامی مطالب تسلط کاملی داشته باشند.

بعد از اتمام دوره ی امتحانات پایان ترم،  داوطلبان کنکور تقریبا بین ۴ الی ۵ هفته زمان تا شروع آزمون دارند. این زمان بهترین موقعیت ممکن برای برنامه جمع بندی کنکور، و مرور مجدد تمامی دروس است. اما چطوری می‌توان یک برنامه جمع بندی بی نظیر، با بیشترین بازدهی را داشت؟

خیلی ها گمان می کنند فقط باید صفر تا صد تمامی کتاب ها را بخوانند بدون این که کوچک ترین تسلطی بر آن داشته باشند، اما این یک تصور بسیار غلطی است. خواندن تمامی مطالب و موضوعات طی مدت زمان کوتاه بین امتحانات و زمان برگزاری آزمون، کاری نشدنی و سخت است حتی اگر امکان پذیر باشد،  نتیجه نخواهد داشت چرا که فقط مطالب و موضوعات درسی خوانده شده و هیچ یادگیری و تسلطی حاصل نشده است، یادگیری طی زمان طولانی با تکرار بسیار زیاد، صورت می گیرد.

 

حال که فاصله بین امتحانات و کنکور، زمانی بسیار حیاتی و مهم است و می شود در این زمان مهارت و دانش خود را افزایش داد، بهتر است که با فرمول اصلی موفقیت، یعنی برنامه جمع بندی کنکور، بیشتر آشنا شوید.

 

۱_ شما داوطلبان عزیز می توانید در مدت زمان باقی مانده تا کنکور را به بازه های زمانی سه روزه تبدیل کنید.

۲_  در اولین روز از بازه زمانی سه روزه، در یک آزمون جامع شبیه سازی کنکور شرکت کنید  تا با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید و همچنین در شرایط کنکور قرار میگیرید و استرس و اضطراب تان کمتر می شود و با سوالات و مطالب پر تکرار مباحث درسی ، بیشتر آشنا می شوید علاوه بر این ها، شما مطالبی که فراموش کردید و از سال های قبل و خیلی دقیق به خاطر ندارید شناسایی میکنید و با مرور دوباره به خاطر خواهید آورد و در  ذهن می سپارید و یادگیری خود را افزایش می دهید.

۳_ در دومین روز از برنامه جمع بندی کنکور،  باید تمام دفترچه های آزمون کنکور سال های گذشته و یا کتاب های جمع سوالات کنکور را به همراه پاسخ نامه تستی و تشریحی، مطالعه کنید تا با سوالات کنکور سراسری، بیشتر آشنا شوید.

 

۴_ در سومین روز از برنامه جمع بندی کنکور، شما باید در یک آزمون جمع بندی دیگر، شرکت کنید و باید صبح روز آزمون جمع بندی،  با لباس رسمی و شرایط کاملا مشابه روز کنکور و تمامی وسایل مورد نیاز خود که مهم ترین آن ها ساعت مچی می باشد بر روی یک صندلی حاضر شوید و شروع به آزمون دادن کنید، به یاد داشته باشید شیوه تنظیم و مدیریت زمان، بسیار مهم است پس اگر زمان شما قبل از اینکه سوالات تمام شود به پایان رسید دیگر نمی توانید آزمون را ادامه دهید. سعی کنید تا پایان این دوره سه روزه از برنامه جمع بندی کنکور، زمان پاسخگویی به سوالات را تنظیم کنید تا در روز آزمون با کمبود وقت مواجهه نشوید.

 

۵_ بعد از اینکه آزمون کنکور سال های قبل را دادید باید تمامی سوالات و پاسخنامه تشریحی را بررسی کنید و به دنبال دلیل درستی جواب ها باشید تا بهتر مطالب را یاد بگیرید. و حتما سوالاتی که به آن ها پاسخ نادرست دادید را بیشتر بررسی و ارزیابی کنید.

 

۶_ در ادامه برنامه جمع بندی کنکور، شما دو روز فرصت دارید تمامی مشکلات خود را در ازمون رفع کنید و این روند سه روزه و رفع اشکالات ازمون را تا رسیدن به زمان کنکور ادامه دهید، تا در آخر به نتیجه بسیار مفیدی برسید. داوطلبان گرامی از اخرین لحظات تا رسیدن به روز آزمون غافل نشوید و سعی کنید با یک برنامه جمع بندی درست و صحیح و تمرکز کافی  به هدف خود برسید. با تلاش و کوشش قطعا موفق خواهید شد و البته که به فرمول اصلی موفقیت کنکور (برنامه جمع بندی کنکور)  توجه زیادی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
دسترسی سریع