chl-logo

چرا فرهنگیان در رشته پزشکی ادامه تحصیل می‌دهند؟

11604540 700

مقدمه

در سال‌های اخیر با افزایش اقبال دانش آموزان به تحصیل در رشته‌های پزشکی، بسیاری از فرهنگیان در تلاشند تا با آگاهی از شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی، در این رشته به تحصیل بپردازند. اما فرهنگیان برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی باید چکار کنند؟

برای آگاهی از پاسخ به این سوال در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی

یکی از از مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند، اتفاق بیفتد این است که از شغل معلمی راضی نباشند یا به اشتباه به دانشگاه فرهنگیان وارد شده باشند و علاقه‌ای به این رشته نداشته باشند. در چنین مواقعی، دانشجویان می‌توانند در شرایط خاصی در یکی از رشته‌های غیرمرتبط با آموزش و پرورش ادامه تحصیل دهند که این موضوع شرایط خاص خود را دارد.

بسیاری از این دست افراد، افرادی هستند که علاقه‌مند به ثبت‌نام کنکور در رشته پزشکی هستند و این موضوع سبب شده است تا قوانین و شرایط خاصی برای تحصیل در این حوزه وضع گردد. واضح است که علاقمندان به تحصیل در رشته پزشکی، در صورت داشتن شرایط ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه فرهنگیان، می‌توانند مراحل ادامه تحصیل در رشته پزشکی را انجام دهند. اما سوال  اصلی اینجاست که شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی چیست؟

ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی

از اصلی‌ترین شرایط و پیش نیازهای تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • از اصلی‌ترین شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی و دیگر رشته‌های پرطرفدار این است که متقاضی هیچگونه تعهد خدمتی به ارگان‌های دولتی علل الخصوص آموزش پرورش نداشته باشد.
  • در صورتی که دانشجوی دانشگاه فرهنگیان بخواهد در یکی از دانشگاه‌های دولتی و در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهد، باید حتماً شهریه‌ای معادل دوره شبانه دانشگاه را پرداخت کند.
  • به واسطه تعهد خدمتی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش، آنان از این وزارت حقوق دریافت می‌کنند، به همین دلیل این افراد برای تغییر زمینه کاری و تحصیل در رشته پزشکی باید مجوزهای لازم را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.
  • برای تحصیل در رشته پزشکی، دانشجویان موظف هستند در کنکور علوم تجربی شرکت کنند و مجدداً در مقطع کارشناسی تحصیل کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی ورودی دانشگاه‌ها را کسب کنند.

اگر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی هستند و شرایط بالا را دارند، می‌توانند با رعایت تمامی مقررات و الزامات مربوطه، در دانشگاه‌های دیگر ادامه تحصیل دهند و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

شرایط ثبت نام کنکور مجدد معلمان

ادامه تحصیل معلمان در رشته پزشکی یکی از نکات حائز اهمیت در مسیر آموزشی کشور است و برخی از معلمان در دانشگاه فرهنگیان، تحصیل در رشته پزشکی را برای آینده خود انتخاب می‌کنند. برای این که دانشجویان و فرهنگیان بتوانند به رشته پزشکی وارد شوند، باید حتماً شرایط ثبت نام مجدد در کنکور فرهنگیان را داشته باشند. در غیر این صورت، دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان قادر به ورود به رشته پزشکی نخواهند بود. دلیل این موضوع این است که تنها فرهنگیان می‌توانند در رشته پزشکی و سایر رشته‌ها ادامه تحصیل دهند که امکان ثبت نام در کنکور را داشته باشند. از اصلی‌ترین شرایط ثبت نام کنکور مجدد معلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ادامه تحصیل فرهنگیان در رشته پزشکی
  • تعهد خدمتی به هر یک از ارکان‌های دولتی می‌تواند شما را از ادامه تحصیل در رشته پزشکی منع کند. به همین دلیل بهتر است دانشجویان فرهنگیان با دریافت اجازه از وزارت آموزش و پرورش مجدداً در کنکور سراسری شرکت کنند.
  • از اصلی‌ترین شرایط داوطلبان آقا می‌تواند به نداشتن مشکل نظام وظیفه اشاره کرد.
  • در صورتی که دانشجویان اخراجی از دانشگاه فرهنگیان درخواست شرکت در کنکور سراسری را داشته باشند، باید کارت پایان خدمت یا معافیت خود را ارائه دهند.
  • دانشجویانی که قبولی در دانشگاه‌های فرهنگیان را دریافت کرده‌اند، اما ثبت نام نکرده و هیچ تعهد خدمتی ندارند، می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند. البته، اگر فقط یک سال از زمان قبولی گذشته باشد، فقط در دوره‌های شبانه، دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیردولتی قادر به ثبت نام هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ پنجاه-چهار = شصت

پیمایش به بالا
دسترسی سریع